T-REX 600 ESP HELİKOPTERİ UÇURMAK İÇİN NELER GEREKLİ ?

Align T-rex 600 ESP RC helikopter almaya karar verdiniz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu yazımızda size neler gerektiğini anlatmaya çalışacağım. Aşağıda linkleriyle beraber nelerin gerekli olduğunu bulabilirsiniz. Başlıkların üzerine tıklayarak satın alabileceğiniz siteye ulaşabilirsiniz.

 

T-rex 600 ESP1- T-REX 600 ESP SUPERIOR COMBO

a- T-REX 600ESP Kit
b- Fiberglass canopy

c- 600D carbon fiber paller
d- Standard iniş takımı
e- RCE-BL100G 100A Brushless ESC (Governer Mode)
f- REC-B6X External BEC
g- 5.1V Two-way step-down voltage regulator
h- BEC için 7.4V, 1900mAh, 18C Li-Po pil
i- GP780 Head Lock Gyro
j- DS610 Servo x 3 adet
k- DS620 Servo kuyruk servosu
l- 600M fırçasız motor

dahil.

Spektrum DX7 Kumanda 2- SPEKTRUM DX7 SE KUMANDA

Kaliteli bir kumanda bu hobini olmazsa olmazlarından. Spektrum

DX7 SE gerçekten kaliteli bir kumanda ve sadece T-rex 500 helikopter için değil gelecekteki daha büyük elektrikli ya da yakıtlı helikopterlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kumanda.

 

 
Spektrum AR7000 Alıcı

3- SPEKTRUM AR7000 ALICI

Tabi alıcısız helikopter olmaz. Çift alıcılı AR7000 uzun menziliyle hem parazitleri önlüyor hem de menzil sorununu ortadan kaldırıyor.

Zippy Flightmax Li-Po

4- ZIPPY FLIGHTMAX 6S, 5800 mAh, 22.2 V 30C Lİ-PO PİL

Helikopterimizi çalıştırmak için pile ihtiyacımız var. Zippy piller piyasadaki fiyat performans açısından en uygun piller. Çok daha kaliteli piller var ama fiyatları da Zippy pillerin 4 katı civarında. Bu pilleride yaznın devamında bulabilirsiniz. Zippy pilden en az 2 adet almanızı tavsiye ederim.

 
 
Rhino 3S Kumanda Pili

5- RHINO 3S, 2620 mAh, 11.1 V, Lİ-PO PİL

Bu pili kumandanızda kullanacaksınız. Normalde kumandanız Ni-MH pil ile beraber geliyor ama kumandanın orjinal pili çok çabuk tükeniyor. Bu pili kumandanıza hiç bir modifiye yapmadan takabiliyorsunuz ve orjinal pilden en az 8-10 kat daha uzun bir süre dayanıyor.

Imax B6 Pro Sarj Cihazı

6- IMAX B6 PRO ŞARJ CİHAZI

6 ve 7. maddelerdeki pillerimizi şarj etmek için bir şarj cihazına ihtiyacımız var. Imax B6 Pro sarj cihazı 6S e kadar Li-Po pilleri sarj etmenin yanında NiCD, NiMH, Li-Ion ve Pb pilleri de sarj edebiliyor. Ayrıca 12V akülerle (araba aküsü gibi) çalışması için kabloları da mevcut.

 

 
Sarj Cihazı Adaptörü

7- SARJ CİHAZI İÇİN ADAPTÖR

Imax B6 Pro sarj cihazınızı besleyecek bir adaptöre ihtiyacınız olacak. Bu adaptör sarj cihazınızın istediği 5A gücü sağlayacak kapasitede

 

 

Alyan Tornavida Takımı

8- ALYAN TORNAVİDASI

T-rex 500 ESP kitinizi toplarken alyan başlı vidaların bolca kullanıldığını göreceksiniz. Alyan başlı vidalar diğer vidalara oranla hele bir de kalitesiz alyan anahtarı ile sıkılmaya çalışınca daha çabuk sıyrılabiliyorlar. Bu yüzden kaliteli bir alyan tornavida seti edinmeniz yararınıza olur

 

 
Ball Link Plyer

9- BALL LINK PLYER

Ball link plyer ball lardan lınkleri ayırmak için kullanılan bir pense çeşidi. Bu penseyi mutlaka edinin. Çünkü linkleri tırnaklarınızla çıkarmak neredeyese imkansız.

 

Blade Balancer

10- BLADE BALANCER

Pallerinizin ağırlık merkezini ve ağırlıkları eşitkerlken kullanacağınız bir alet. İşinizi çok kolaylaştırıyor

 

 

NOT:

www.miracle-mart.com sitesi biz Türk RC severlere özel bir uygulama yapmaya başladı. Bundan sonraki alışverişlerinizde artık %10 indirim alıyorsunuz.

Bu site benim sürekli alışveriş yaptığım, çok güvenli ve çok hızlı bir sitedir.

 

Yapmanız gereken tek şey alışverişinizi tamamlamadan önce "Discount Coupon" yazan bölüme ten%off yazarak %10 indirimden faydalanabileceksiniz.
 

Bu fırsatı kaçırmayın derim...

 
ÖNEMLİ NOT: T-REX 500 ESP HELİKOPTER BİR OYUNCAK DEĞİLDİR. BU İLK HELİKOPTERİNİZ OLACAKSA YANINIZDA TECRÜBELİ BİR PİLOT İLE BU KİTİ TOPLAYIP İLK UÇUŞUNUZU YAPIN.

© 2008-2011 www.rchelidergisi.com

Web Hosting by TotalChoice Hosting