T-REX 500 ESP HELİKOPTERİ UÇURMAK İÇİN NELER GEREKLİ ?

Align T-rex 500 ESP RC helikopter almaya karar verdiniz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu yazımızda size neler gerektiğini anlatmaya çalışacağım. Aşağıda linkleriyle beraber nelerin gerekli olduğunu bulabilirsiniz. Başlıkların üzerine tıklayarak satın alabileceğiniz siteye ulaşabilirsiniz.

 

T-rex 500 ESP

1- T-REX 500 ESP SUPERIOR COMBO

Bu kit gayet hesaplı. Helikopter kitinin içine

 

a. Karbon Paller

b. Align 500L, 1600 kv motor

c. Align RCE-BL60G 60A ESC

d. 13T motor pinion (motor dişlisi)

e. 3 adet Align DS510 cyclic servo

dahil.

Böylece ayrı almamız gereken diğer parçaların sayısı azalmış oluyor.

Futaba GY401 Gyro 2- FUTABA GY401 GYRO

Futaba GY401 gyro uzun zamandır piyasada ve kendisini kanıtlamış bir gyro. Düz uçuşlardan sakin 3D uçuşlarına kadar kullanılabilir. İleri düzey 3D manevralar yapmayı düşünüyorsanız daha gelişmiş bir gyro almanızı tavsiye ederim.

 
Futaba S9257 Kuyruk Servosu 3- FUTABA S9257 KUYRUK SERVOSU

Yine kendini ıspatlamış bir kuyruk servosu.

Spektrum DX7 Kumanda 4- SPEKTRUM DX7 SE KUMANDA

Kaliteli bir kumanda bu hobini olmazsa olmazlarından. Spektrum

DX7 SE gerçekten kaliteli bir kumanda ve sadece T-rex 500 helikopter için değil gelecekteki daha büyük elektrikli ya da yakıtlı helikopterlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kumanda.

 
 
Spektrum AR7000 Alıcı

5- SPEKTRUM AR7000 ALICI

Tabi alıcısız helikopter olmaz. Çift alıcılı AR7000 uzun menziliyle hem parazitleri önlüyor hem de menzil sorununu ortadan kaldırıyor.

Zippy Flightmax 6S, 2650 mAh, 6S pil

6- ZIPPY FLIGHTMAX 6S, 2650 mAh, 22.2 V 30C Lİ-PO PİL

Helikopterimizi çalıştırmak için pile ihtiyacımız var. Zippy piller piyasadaki fiyat performans açısından en uygun piller. Çok daha kaliteli piller var ama fiyatları da Zippy pillerin 4 katı civarında. Bu pilleride yaznın devamında bulabilirsiniz. Zippy pilden en az 2 adet almanızı tavsiye ederim.

 
Rhino 3S Kumanda Pili

7- RHINO 3S, 2620 mAh, 11.1 V, Lİ-PO PİL

Bu pili kumandanızda kullanacaksınız. Normalde kumandanız Ni-MH pil ile beraber geliyor ama kumandanın orjinal pili çok çabuk tükeniyor. Bu pili kumandanıza hiç bir modifiye yapmadan takabiliyorsunuz ve orjinal pilden en az 8-10 kat daha uzun bir süre dayanıyor.

Imax B6 Pro Sarj Cihazı

8- IMAX B6 PRO ŞARJ CİHAZI

6 ve 7. maddelerdeki pillerimizi şarj etmek için bir şarj cihazına ihtiyacımız var. Imax B6 Pro sarj cihazı 6S e kadar Li-Po pilleri sarj etmenin yanında NiCD, NiMH, Li-Ion ve Pb pilleri de sarj edebiliyor. Ayrıca 12V akülerle (araba aküsü gibi) çalışması için kabloları da mevcut.

 
Sarj Cihazı Adaptörü

9- SARJ CİHAZI İÇİN ADAPTÖR

Imax B6 Pro sarj cihazınızı besleyecek bir adaptöre ihtiyacınız olacak. Bu adaptör sarj cihazınızın istediği 5A gücü sağlayacak kapasitede

 

Alyan Tornavida Takımı

10- ALYAN TORNAVİDASI

T-rex 500 ESP kitinizi toplarken alyan başlı vidaların bolca kullanıldığını göreceksiniz. Alyan başlı vidalar diğer vidalara oranla hele bir de kalitesiz alyan anahtarı ile sıkılmaya çalışınca daha çabuk sıyrılabiliyorlar. Bu yüzden kaliteli bir alyan tornavida seti edinmeniz yararınıza olur

 
Ball Link Plyer

11- BALL LINK PLYER

Ball link plyer ball lardan lınkleri ayırmak için kullanılan bir pense çeşidi. Bu penseyi mutlaka edinin. Çünkü linkleri tırnaklarınızla çıkarmak neredeyese imkansız.

Blade Balancer

12- BLADE BALANCER

Pallerinizin ağırlık merkezini ve ağırlıkları eşitkerlken kullanacağınız bir alet. İşinizi çok kolaylaştırıyor

 

NOT:

www.miracle-mart.com sitesi biz Türk RC severlere özel bir uygulama yapmaya başladı. Bundan sonraki alışverişlerinizde artık %10 indirim alıyorsunuz.

Bu site benim sürekli alışveriş yaptığım, çok güvenli ve çok hızlı bir sitedir.

 

Yapmanız gereken tek şey alışverişinizi tamamlamadan önce "Discount Coupon" yazan bölüme ten%off yazarak %10 indirimden faydalanabileceksiniz.
 

Bu fırsatı kaçırmayın derim...

 
ÖNEMLİ NOT: T-REX 500 ESP HELİKOPTER BİR OYUNCAK DEĞİLDİR. BU İLK HELİKOPTERİNİZ OLACAKSA YANINIZDA TECRÜBELİ BİR PİLOT İLE BU KİTİ TOPLAYIP İLK UÇUŞUNUZU YAPIN.

© 2008-2011 www.rchelidergisi.com

Web Hosting by TotalChoice Hosting